Jack’s Cowhouse Live presents ARCHEONIC

Jack’s Cowhouse Live vol.1

Jack's Cowhouse Live vol.1
Jack’s Cowhouse Live vol.1

Když nemůžete na koncert a muzikanti nemůžou za Váma, tak je podpořte sledováním streamu!

Archeonic history

Prapočátky kapely Archeonic se datují k datu někdy ke konci roku 2015, kdy Mik ( ex-Scenery ) a Lerry ( ex-Scenery, Personal Signet ) po letech opět spojili své síly a započali na fungování zbrusu nové kapely. Prvotní, leč krátkodobá sestava měla krom výše zmíněných muzikantů ještě Aleše ( ex.Single Malt ) za bicími a za mikrofonem se na krátký čas objevil Alex z …..

Hlavním a zásadním milníkem pro Archeonic se následně stalo setkání s kytaristou Radesem. Ten po krátké debatě nad pivkem přijal post kytaristy a tím se proces formování kapely začal točit tím správným směrem a správnou rychlostí. Na podzim roku 2016 byl do kapely přijat na post vokalisty Martin ( ex-Absurd Conflict, ex-Edain ) a začalo se pracovat na materiálu pro novou desku. Mezi tím kapela, kde již byl oficiálně schválen název Archeonic, zvládla svůj první oficiální koncert a to v zábřežském rockovém klubu „Ve Zdi“ a to dne 28.10.2016 s Machine Street. Koncem listopadu 2016 se ve studiích LGM a KWL Sounddesing dotáčí poslední tóny debutního počinu. Ten dostal název „16th Dimension“ a vychází dne 19.12.2016.

Poté kapela prochází dvojitou, poměrně rychlou obměnou za bicí soupravou. Tou první bylo angažování „starého známého“ Bráchy, taktéž bývalého člena prog-metalového sdružení Scenery a následně Boba ( ex-Mnich ). Natrvalo se však na sedačce za bicí soupravou usazuje až Mira ( ex.Mnich ), který byl v lednu 2017 oficiálně přijat do kapely, jako stálý člen.

Na podporu vydání čerstvého EP se v dubnu 2017 točí oficíálně první klip a to ke skladbě „Pariah“. Po několika seznamovacích koncertech se kapela vydává na první zahraniční koncert a to do rumunské Timisoary. Jde o velký open air s názvem „Revolution Festival“. V tomto roce ještě proběhne dalších deset koncertů a to jak u nás , tak i na Slovensku.

Dalším zahraničním koncertem, ale to již v roce 2018 se stává proslulý ukrajinský „Black sea metal festival“ na pobřeží Černého moře v ukrajinské Oděse. Super festivalovou atmosféru i krásné přímořské klima naruší nečekané vyjádření Martina o jeho odchodu z kapely. Jak řekl, tak i okamžitě udělal a kluci se tak vrací zpět jen ve čtyřech. Nová etapa budiž tímto počinem započata.

Archeonic, dne 1.1.2019 zveřejňují další klip a to ke skladbě „Well of knowledge“ ( ještě s ex-vokalistou Martinem). De facto souběžně s vydáním tohoto klipu byl vyhlášen konkurz na nové ho zpěváka, kterým se oficiálně dne 20.1.2019, stal mladý nadějný pěvec s pseudonymem „P.T.“. První koncert v novém složení proběhl hned za pár dní a to již 15.2.2019 v daskabátském Cowhouse.

Na podzim téhož roku se Archeonic vydává do týneckého studia Abbadon, aby světu představil, jednak nového zpěváka, tak i nový, údernější směr, kterým se hodlá vydat. Pod dohledem studiového inženýra Zdenu „Čepy“ Čepičky byla realizovaná zbrusu nová skladba s pichlavým názvem „Virtual Cramp“. 19.9.2019 je skladba oficálně vypuštěna mezi fanoušky a to i formou nového videklipu, který se setkal s velmi vřelým přijetím a velkým ohlasem i na YT. Kapela se také opakovaně objevuje na stránkách časopisu Spark a klip je odvysílán i na televizní stanici Rebel.

Rok 2020 se bohužel nese ve znamení nejrůznějších omezení, příkazů a pro kapelu hlavně tématu nejzásadnějšímu a tím je zákaz živého hraní. Kapela tak přichází o spoustu koncertů, ale nezahálí. V květnu nastupuje Mira do studia a dává tak základy pro vznik nové desky. Tentokrát kapela využívá podpory studia LGM a Nothern lights music studio, kde vzniklo devíti skladbové album, které by světlo světa mělo spatřit na podzim tohoto roku.

Aktuální sestava:

Zpěv _ P.T.

Kytara _ Rades

Kytara _ Lerry

Bass _ Mik

Bicí _ Mira